تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۳۸: ۰۹

برندگان مسابقه‌ طراحی خودروی لمانز ۲۰۳۰ اعلام شد

خودرو
اسامی برندگان مسابقه‌ی طراحی خودروی مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز سال ۲۰۳۰ اعلام شد.

به گزارش کافه رسانه ؛ طرح‌های برنده در مسابقه‌ی طراحی میشلن در سال ۲۰۱۷ شامل ایده‌ی‌هایی در زمینه‌ی خودروهای خودران، باتری‌هایی با توان جاسازی در داخل رینگ چرخ‌ها و چرخ‌های بدون اصطکاک هستند. 

برنده‌ی نهایی این مسابقه طرح خودروی لمانز اینفینیتی برای سال ۲۰۳۰ از نائو نی ۲۶ ساله از کشور چین است که فارق التحصیل رشته‌ی طراحی خودرو از کالج سلطنتی هنر لندن است.

خودرو لمانز اینفینیتی

خودروی مورد نظر به گونه‌ای طراحی شده است که در طول روز با راننده به مسابقه می‌پردازد و طی شب نیز به صورت خودران مسابقه می‌دهد. این خودرو همچنین مجهز به چرخ های اضافی در جلو است تا توانایی آن را در سر پیچ‌ها افزایش دهد.   

نفر دوم این مسابقه دنیل باکلر پریرا از کشور پرتغال است که خودروی برقی طراحی شده توسط وی از باتری‌های Bentley ۹ plus استفاده می‌کند. رتبه‌ی سوم نیز به کورت اسکانلون از کانادا برای طراحی خودروی Cierzo C۱ رسید. این خودرو از بخش‌های آیروداینامیکی فعال استفاده می‌کند.

خودرو دنیل باکلر پریرا Bentley 9 plus


دیگر فینالیست این مسابقه کارلو ادواردو دکاروالو از برزیل است که خودروی هیبریدی Embraer P۱ را طراحی کرده است. این خودرو بر روی تایرهای خود نیز دارای باله‌های آیروداینامیکی است.

خودرو هیبریدی کارلو ادواردو دکاروالو Embraer P1

مسابقه‌ی طراحی میشلن امسال توانست بیش از ۱۶۰۰ نفر از ۸۰ کشور را پذیرا باشد. داوری این مسابقه نیز بر عهده‌ی گیلز ویدال و دیو مارک مدیران طراحی پژو سیتروئن و آکورا هوندا بود.

منبع : زومیت

لوگوی ویترین