تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۲ - ۰۲: ۱۵

هدفونی برای مکالمه راحت در مکانهای شلوغ

هدفون
محققان موفق به توسعه نوعی هدفون جدید شدند که صداهای دلخواه کاربر را تقویت کرده و صداهای اطراف که تمایلی به شنیدن آن ندارد را کاهش می‌دهد.

به نقل از انگجت، این هدفون جدید که محصول شرکت Bose بوده و  Hearphonesنام دارد، صداهای موجود در اطراف را مسدود نمی‌کند بلکه به کاربر کمک می‌کند تا صداهای اطراف از صدای دلخواه مجزا شده و بر روی صداهای مورد علاقه خود مانند صدای شخصی که با او در حال مکالمه است تمرکز کند.

این شرکت تولید کننده تجهیزات صوتی، یک وبسایت را برای محصولات Hearphone راه اندازی کرده و یک جفت ایرباد که مجهز به میکروفون‌های جهت دار هستند را عرضه کرده که صدای دلخواه کاربر را تقویت کرده و صداهای محیط اطراف را کاهش می‌دهد.

Bose چند هفته قبل مورد توجه برخی از کاربران Hacker News و Reddit قرار گرفته زیرا به گفته آنها شباهت زیادی به QuietControl ۳۰ که یک هدفون با استفاده از نوعی فناوری هوشمند شنوایی، قابلیت حذف صدای محیط اطراف است دارد.

قیمت QuietControl ۳۰  ۲۹۹ دلار بوده و در فوریه سال آینده روانه بازار خواهد شد.

متاسفانه Bose هنوز اطلاعاتی درباره قیمت و زمان عرضه Hearphone به بازار اعلام نکرده است اما در ماه قبل اپلیکیشن iOS مربوط به این فناوری را بر روی iTunes قرار داده است.

لوگوی ویترین